نقش مهم جهاد دانشگاهی در راه‌اندازی مرکز ساماندهی مشاغل خانگی البرز

۰۲ تیر ۱۴۰۳ | ۱۲:۳۲ کد : ۷۲۷۹۷ اخبار مهم تجاری سازی فناوری و اشتغال
معاون اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز گفت: امسال ۱۵۰ میلیارد تومان سهمیه اعتباری برای پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی البرز در نظر گرفته شده که پرداخت آن از ابتدای سال آغاز شده است.
نقش مهم جهاد دانشگاهی در راه‌اندازی مرکز ساماندهی مشاغل خانگی البرز

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی البرز، ابراهیم شادمهر با اشاره به اینکه مرکز ساماندهی مشاغل خانگی البرز سال 1400 فعالیت خود را آغاز کرده، اظهار کرد: در حوزه مشاغل خانگی با پنج اداره کل همکار هستیم که شامل میراث فرهنگی، اداره کل صمت، جهاد کشاورزی، بنیاد شهید و اداره کل ارشاد هستند.

وی با اشاره به اینکه جهاد دانشگاهی البرز در راه اندازی این مرکز نقش به سزایی داشته، اظهار کرد: طبق هدف گذاری انجام شده، با شروع به کار این مرکز 52 هزار کسب و کار خانگی پالایش شدند که ماحصل آن به فعالیت چندین پیشران در حوزه فرش، کشاورزی، صنعت و ... منتج شد.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به تسهیلاتی که اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی به متقاضیان حوزه مشاغل خانگی پرداخت کرده، توضیح داد: طی این مدت بیش از 192 میلیارد تومان تسهیلات بانکی به چهار هزار نفر جامعه هدف پرداخت شده است.

وی توضیح داد: این تسهیلات به صورت مبالغ 50 تا 100 میلیون تومانی بوده که 80 درصد کسانی که موفق به دریافت آن شده‌اند، زنان سرپرست خانوار بوده‌اند.

شادمهر تصریح کرد: عمده ترین رشته در حوزه مشاغل خانگی فرش و پس از آن پوشاک و بعد از آن صنایع دست آفرین حوزه میراث فرهنگی است.

این مسئول اضافه کرد: امسال 150 میلیارد تومان سهمیه اعتباری برای پرداخت تسهیلات برای البرز در نظر گرفته شده که پرداخت آن از ابتدای سال آغاز شده است.

وی ابراز کرد: خوشبختانه سرعت صدور مجوز مشاغل خانگی در البرز به شدت بالا رفته و از سال 400 مورد به حدود هزار مجوز رسیده است که این امر نقش به سزایی در تحقق شعار امسال خواهد داشت.

انتهای پیام

کلید واژه ها: مشاغل خانگی حوزه مشاغل خانگی البرز مشاغل


نظر شما :