مراسم اختتامیه جشنواره امیرکبیر ۱۷ بهمن برگزار می‌شود

رئیس جهاد دانشگاهی البرز با اشاره به برگزاری اختتامیه سومین جشنواره ملی امیرکبیر در روز ۱۷ بهمن ماه گفت: جشنواره امسال نسبت به سال‌های گذشته از گستره مشارکت بیشتری برخوردار است و دانشگاه‌هایی از نقاط مختلف کشور در آن حضور دارند.
مراسم اختتامیه جشنواره امیرکبیر ۱۷ بهمن برگزار می‌شود

به گزارش ایسنا، احمدرضا فیروزی در جلسه نهایی کمیته علمی-داوری سومین دوره جشنواره ملی امیرکبیر که با حضور رئیس بنیاد نخبگان البرز، نماینده اتاق بازرگانی البرز و نماینده داوران هفت کارگروه بررسی پایان‌نامه‌ها و رساله‌های ارسال شده به این جشنواره برگزار شد، گفت: اختتامیه جشنواره امیرکبیر روز دوشنبه 17 بهمن ماه از ساعت 9:30 تا 12 به میزبانی اتاق بازرگانی البرز برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: برگزار کنندگان جشنواره ملی امیرکبیر تمام تلاش خود را به کار گرفته‌اند تا جشنواره‌ای ملی و در شأن استان البرز به عنوان قطب علم و فناوری کشور برگزار کنند.

رئیس جهاد دانشگاهی البرز با بیان اینکه گستره آثار در سومین دوره جشنواره امیرکبیر نسبت به دو دوره قبل از شرایط بهتری برخوردار است، گفت: در سال اول جشنواره امیرکبیر با تمرکز منطقه‎‌ای همراه و اغلب آثار ارسالی از دانشگاه‌های استان‌های مجاور بود اما این دوره آثار دریافتی در گستره وسیع‌تری به جشنواره واصل گردیده و پراکنش برگزیدگان در سطح دانشگاه‌های گوناگون کشور نشان از این گستره دارد که جای خرسندی دارد.

وی افزود: این نشان می‌دهد که اطلاع‌رسانی خوبی درباره سومین دوره جشنواره ملی امیرکبیر انجام شده و امیدواریم در سال‌های آینده این گستره وسیع‌تر شود.

رئیس جهاد دانشگاهی البرز تصریح کرد: ظرفیت‌های خوبی در دستگاه‌های مختلف برای مشارکت در جشنواره امیرکبیر وجود دارد که می‌توانیم با شناسایی این ظرفیت‌ها به برگزاری پر بار تر این جشنواره کمک کنیم.

محمد نبیونی رئیس بنیاد نخبگان البرز هم با اشاره به همکاری بنیاد نخبگان، جهاد دانشگاهی و اتاق بازرگانی البرز در برگزاری سومین جشنواره ملی امیرکبیر گفت: در جشنواره اول 120 اثر، جشنواره دوم 250 اثر و برای جشنواره سوم 380 اثر دریافت و در چند مرحله مورد داوری قرار گرفت.

نبیونی با بیان اینکه جشنواره امیرکبیر با هدف افزایش تعامل جامعه و صنعت با دانشگاه برگزار می‌شود، تصریح کرد: امیدواریم جشنواره بتواند به نقش‌آفرینی در اتصال هر چه بیشتر جامعه و صنعت با دانشگاه کمک کند.

در ادامه داوودی نماینده اتاق بازرگانی البرز هم با بیان اینکه تمام تلاش خود را برای میزبانی شایسته از اختتامیه سومین جشنواره ملی امیرکبیر به کار بسته‌ایم، گفت: جشنواره امیرکبیر در سومین سال برگزاری به انسجام خوبی رسیده و امیدواریم خروجی آن برای کشور مفید باشد.

گفتنی است سومین جشنواره امیرکبیر با هدف جذب رساله‌های دکتری و پایان‌نامه‌های تحقیقات کاربردی و کارفرمایی دانشجویان کارشناسی ارشد دانشگاه‌ها، استادان و نخبگان علمی در محورهای علوم انسانی، علوم پایه، فنی و مهندسی، علوم پزشکی و دامپزشکی، کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست، و هنر برگزار می‌شود.


نظر شما :