بازدید سرزده اعضای شورای اسلامی شهر کرج از مرکز ساماندهی و توسعه مشاغل خانگی

۰۸ مهر ۱۴۰۰ | ۰۷:۰۸ کد : ۳۶۳۰۹ اخبار مهم تجاری سازی فناوری و اشتغال
سه تن از اعضای شورای اسلامی شهر کرج از مرکز ساماندهی و توسعه مشاغل خانگی و نمایشگاه دست‌آفرین‌های مشاغل خانگی مستقر در این مرکز بازدید کردند.
بازدید سرزده اعضای شورای اسلامی شهر کرج از مرکز ساماندهی و توسعه مشاغل خانگی

در این بازدید که عصر روز هفتم مهرماه به صورت سرزده صورت گرفت، علی قاسم‌پور سخنگو و رئیس کمیسیون حقوقی و املاک شورا، فاطمه منعمی خزانه‌دار و رئیس کمیته بانوان، کودک و خانواده شورای شهر و سیدمرتضی اعتصامی رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر کرج، ضمن بازدید از بخش‌های مختلف مرکز ساماندهی مشاغل خانگی، با اهداف و برنامه‌های این مرکز آشنا شدند.

به گزارش ایسنا، در این بازدید اعضای شورای شهر با اقدامات صاحبان مشاغل خانگی و مسئولین کمیته‌های حوزه تخصصی مشاغل خانگی آشنا شدند.

در این بازدید علی قاسم پور ضمن قدردانی از اقدامات صورت گرفته توسط دست‌اندرکاران شکل‌گیری این مرکز گفت: ما به عنوان نمایندگان مردم در شورای شهر، خدمتگزار مردم هستیم و هر چه به نفع مردم باشد تمام قد از آن حمایت می‌کنیم.

سیدمرتضی اعتصامی دیگر عضو شورای شهر کرج نیز در سخنانی به ظرفیت اشباع شده استان البرز برای توسعه‌های صنعتی ناهمگون اشاره کرد و تصریح کرد: بدون تردید یکی از راه‌حل‌های برون‌رفت از این مسأله، تمرکز بیشتر بر توسعه مشاغل خانگی است که در این مرکز به درستی هدفگذاری شده است.

 در ادامه این بازدید، فاطمه منعمی رئیس کمیته بانوان، کودک و خانواده شورای اسلامی شهر کرج نیز با توجه به ضرورت حمایت از زنان سرپرست خانوار تاکید کرد: مشاغل خانگی می‌توانند در توانمندی و درآمد پایدار بانوان تاثیرگذار باشد.

گفتنی است طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در استان البرز با همکاری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان و جهاد دانشگاهی واحد استان البرز در حال اجرا است و شکل‌گیری و راه‌اندازی  مرکز ساماندهی و توسعه مشاغل خانگی نیز به عنوان یک الگوی نوین در زمینه کسب و کارهای خانگی با مشارکت اداره کل تعاون، جهاد دانشگاهی و شهرداری کرج در همین راستا عملیاتی شده است.


نظر شما :