جمع‌آوری ۶۶۶ نمونه خون بند ناف در البرز در سال گذشته

۱۸ فروردین ۱۴۰۰ | ۱۱:۳۳ کد : ۲۹۵۱۶ اخبار مهم عمومی
مسئول دفتر نمایندگی بانک خون بندناف رویان البرز گفت: خون بندناف سرشار از سلول‌های بنیادی است که در درمان بیماری‌های صعب العلاج نظیر سرطان خون موثر است و دیابت، فلج مغزی اطفال، اوتیسم، آسیب‌های چشمی و نخاعی با این سلول‌ها قابلیت درمان دارند.
جمع‌آوری ۶۶۶ نمونه خون بند ناف در البرز در سال گذشته

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد استان البرز، سمیرا پورعنقا در خصوص عملکرد دفتر بانک خون بند ناف رویان در البرز، گفت: نمایندگی بانک خون بندناف رویان در استان البرز در سال ۹۹ نسبت به سال گذشته رشد ۴۶ درصدی تعداد قرارداد را به خود اختصاص داد و تعداد ۶۶۶ نمونه  فریز شده را به ثبت رساند.

وی افزود: این نمایندگی در اسفند ماه ۹۹ بیشترین قرارداد منعقده را در کل ادوار گذشته داشته است. همچنین از لحاظ تعداد قرارداد جزو ۱۰ نمایندگی برتر شرکت فناوری بن یاخته های رویان انتخاب شد.

پورعنقا در خصوص اهمیت ذخیره خون بند ناف هم گفت: خون بندناف سرشار از سلول‌های بنیادی است که در درمان بیماری‌های صعب العلاج نظیر سرطان خون  موثر است و دیابت، فلج مغزی اطفال، اوتیسم، آسیب‌های چشمی و نخاعی با این سلول‌ها قابلیت درمان دارند.

وی در پایان اعلام کرد: متقاضیان می‌توانند برای اطلاعات بیشتر به سایت www.rsct.ir یا به آدرس دفتر نمایندگی استان البرز واقع در میدان سپاه روبه روی مخابرات برج طاق کسری طبقه هشتم مراجعه کنند یا با شماره تماس ۰۲۶۳۴۴۸۷۵۵۵ تماس بگیرند. / ایسنا

text to speech icon

کلید واژه ها: بانک خون بند ناف بانک خون مغز استخوان جهاد دانشگاهی البرز


نظر شما :