توسط دفتر تجاری‌سازی فناوری جهاددانشگاهی البرز؛

دومین گردهمایی زیست بوم کارآفرینی البرز برگزار شد

۰۱ بهمن ۱۳۹۸ | ۱۱:۳۷ کد : ۱۵۳۲۷ اخبار مهم تجاری سازی فناوری و اشتغال
مدیر دفتر تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان جهاددانشگاهی البرز گفت: دوام اکوسیستم زیست بوم کارآفرینی استان با پیوند انسانی تضمین می‌شود و با تک‌روی و نگاه انحصارطلبانه سرانجام خوشی نخواهد داشت.
دومین گردهمایی زیست بوم کارآفرینی البرز برگزار شد

 به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد استان البرز، ابوالحسن قاسم پور در دومین گردهمایی زیست بوم کارآفرینی البرز که در اتاق بازرگانی البرز برگزار شد، اظهار کرد: پل ارتباط صنعت و دانشگاه در البرز از سال ۹۴-۹۵ پایه ریزی شد ولی تا سال ۹۶ که اتاق  بازرگانی محلی را به عنوان دفتر خدمات تسهیل گری در اختیار صاحبان فن قرار داد؛  این ارتباط نمود عملی به خود نگرفته بود.

وی با اشاره به تشکیل اتاق فکر استارت آپی استان گفت: در این اتاق صاحبان ایده در حوزه های مختلف کنار هم جمع می شوند تا بتوانند با تعامل در مسیر بهره گیری از خلاقیت برای دستیابی به ثروت و توسعه اقتصاد استان گام بردارند.

وی اضافه کرد: مادامی که اعضای این اتاق تعامل را سرلوحه برنامه های خود قرار دهند می توان به موفقیت آنها امیدوار بود چون تجربه نشان داده با جزیره‌ای عمل کردن هیچ هدفی به درستی محقق نمی‌شود.

وی گفت: دوام اکوسیستم زیست بوم کارآفرینی استان با پیوند انسانی تضمین می‌شود و با تک‌روی و نگاه انحصارطلبانه سرانجام خوشی نخواهد داشت.

قاسم پور در ادامه با اشاره به اینکه البرز می‌تواند به پایتخت استارت آپی کشور تبدیل شود افزود: این هدف با برگزاری دو رویداد الکامپ و همسو در داخل استان محقق خواهد شد.

این مسئول همچنین به برنامه ریزی برای انتشار کتابچه درآمدی بر زیست کارآفرینی اشاره کرد و گفت: از ۷۰ گروه استارت آپی شناسایی شده استان تاکنون ۴۵ گروه اطلاعات خود را برای درج در این کتابچه ارایه داده اند و از سایر گروه ها نیز انتظار می‌رود در اسرع وقت اطلاعات مورد نیاز  را ارایه دهند تا این کتابچه را تکمیل کنیم.

رحیم بنا مولایی رئیس اتاق بازرگانی البرز  نیز در دومین جلسه زیست بوم کارآفرینی البرز با اشاره به افتتاح مجدد نمایشگاه دایمی اتاق بازرگانی استان اظهار کرد: با برنامه ریزی‌های صورت گرفته این نمایشگاه از ۲۲بهمن فعالیت مجدد خود را آغاز می کند.

وی ادامه داد: در تلاشیم تا دو هفته دیگر اتاق استارت آپ استان مجدداً دایر شود تا اعضای آن با پشتکار، قوی‌تر از قبل اهداف خود را پیگیری کنند.

این مسئول اضافه کرد: هر یک از واحدهای تولیدی و استارت آپی استان که می‌خواهند در نمایشگاه دایمی استان حضور داشته باشند باید تا ۱۵بهمن لوازم و مدارک مورد نیاز را ارائه دهند.

بنامولایی در ادامه با تاکید بر اینکه در سال رونق تولید باید به صورت هدفمند به بازار سرمایه گذاری ورود کنیم، افزود: سرمایه گذاری در مواردی که نیاز استان نیست و مزیتی بر سایر حوزه‌ها ندارد صرفا هدر رفت منابع مالی است.

رئیس اتاق بازرگانی البرز با اشاره به برگزاری نمایشگاه الکامپ اضافه کرد:  امیدواریم شرایطی فراهم شود تا سال آینده نمایشگاه الکامپ در محل دایمی نمایشگاه استان که در حال تکمیل است برگزار شود.

رئیس اتاق بازرگانی البرز توضیح داد: با تکمیل آن استان به نمایشگاهی دایمی با فضایی بین ۵تا   ۱۰ هزار متر مجهز می شود.

وی در ادامه با تاکید بر  اینکه تولیدکنندگان نباید اخلاقمداری و انصاف را فراموش کنند، گفت: حسن اخلاق و انصاف مهمترین اصل برای کسب و کار پررونق است.

وی اظهار کرد: بخش تولید طی ۴۰ سال اخیر فراز و نشیب زیادی را پشت سرگذاشته و حالا زمان آن رسیده ظرفیت‌های آن به فعلیت برسد.

وی  با بیان اینکه می‌توان به تحریم‌ها به دیده فرصت نگاه کرد، افزود: تحریم شاید فشارهایی را به همراه داشته باشد ولی می‌تواند به فرصتی برای اشتغالزایی و استفاده از استعدادهای نسل جوان باشد.

رئیس اتاق بازرگانی البرز گفت:  برای به فعلیت رساندن ظرفیت تولید باید از جزیره‌ای عمل کردن فاصله بگیریم و با تعامل برای استفاده از ظرفیت‌های خالی  تلاش کنیم.

کلید واژه ها: اشتغال


نظر شما :