سرپرست جهاددانشگاهی البرز:

جهاد دانشگاهی چراغ خودباوری را در کشور روشن نگه داشته است

۱۷ بهمن ۱۴۰۲ | ۱۱:۴۶ کد : ۶۸۳۲۳ حوزه ریاست اخبار مهم
سرپرست جهاد دانشگاهی البرز با اشاره به اینکه بزرگترین سرمایه جهاددانشگاهی، اعتماد نظام و مردم است، گفت: علیرغم مشکلات و محدودیت‌های موجود، با تمام توان حافظ این سرمایه هستیم و طی بیش از چهار دهه گذشته نه با شعار و حرف، بلکه با عمل این موضوع را ثابت کرده‌ایم.
جهاد دانشگاهی چراغ خودباوری را در کشور روشن نگه داشته است

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد استان البرز، جلال نوری ضمن تبریک ایام الله دهه فجر با اشاره به اینکه جهاددانشگاهی نهادی است که از دل انقلاب فرهنگی برآمده، اظهار کرد: این مجموعه بدون هیچگونه الگو و پیشینه‌ای در پی وقوع انقلاب فرهنگی فعالیت خود را آغاز کرد و طی این چند دهه دستاوردهای زیادی در عرصه‌های مختلف علمی، پژوهشی، صنعتی و ... داشته است.

وی ادامه داد: جهاددانشگاهی از بدو تاسیس تاکنون منشاء اثرات ماندگاری در حوزه‌های مختلف بوده و هر طرح و پروژه‌ای را که آغاز کرده با تکیه بر توان، تخصص و روحیه جهادی نیروها به بهترین شکل به پایان رسانده است.

وی با اشاره به اینکه «فرهنگ جهادی» زبان مشترک همه کسانی است که به نوعی با این نهاد انقلابی در ارتباط هستند، توضیح داد: یکی از افتخارات جهاددانشگاهی این است که موفق شده بسیاری از طرح‌های روی زمین مانده کشور را با موفقیت به سرانجام برساند و بدون شک اگر این روحیه جهادی و خستگی ناپذیری همکاران نبود، این توفیقات حاصل نمی‌شد.

این مسئول با اشاره به برخی از اقدامات جهاد از بدو تاسیس توضیح داد: هنوز ۶۰ روز از تاسیس جهاد نگذشته بود که جنگ تحمیلی آغاز شد و این مجموعه به عنوان یکی از بازیگران فناوری در هشت سال دفاع مقدس در کنار نیروهای مسلح، بسیج و ... برای شکست دشمن پا به میدان گذاشت.

نوری تصریح کرد: جهاددانشگاهی در طول جنگ تحمیلی و در شرایطی که حتی دسترسی به سیم خاردار برای رزمندگان دفاع مقدس فراهم نبود، بدون هیچ چشمداشتی و با بهره گیری از توان موجود در حوزه‌های مختلف علمی، صنعتی، فرهنگی و دفاعی به خصوص بخش لجستیک جنگ ورود کرد و اثرات ماندگاری به جای گذاشت.

عضو هیات علمی جهاد دانشگاهی گفت: جهاد در طول دوران جنگ تحمیلی با دفاع دانش بنیان در کنار سایر نهادها بود و بعد از اتمام آن نیز همین مسیر را ادامه داد و توانست در ابعاد مختلفی چون پزشکی، علوم انسانی، فنی و مهندسی و ...گفتمان خاصی را ایجاد و طرح‌های مختلفی را اجرایی کند.

وی اضافه کرد: کارنامه جهاددانشگاهی نشان می‌دهد که این نهاد که به فرمایش مقام معظم رهبری جزء معدود رویش‌های انقلاب است، نماد شعار ما می‌توانیم است و توانسته چراغ خودباوری را در جای جای این مرزو بوم روشن نگه دارد.

عضو هیات علمی جهاد دانشگاهی با اشاره به اینکه بزرگترین سرمایه این مجموعه، اعتماد نظام و مردم است، گفت: علیرغم مشکلات و محدودیت‌های موجود، با تمام توان حافظ این سرمایه هستیم و طی بیش از چهار دهه گذشته نه با شعار و حرف بلکه با عمل این موضوع را ثابت کرده‌ایم.

نوری گفت: بدون شک اگر مسئولین از اقدامات صورت گرفته در جهاددانشگاهی حمایت‌های کافی داشته باشند در آینده نزدیک، شاهد کارهای بزرگی از سوی جهادگران این مجموعه خواهیم بود.

کلید واژه ها: جهاددانشگاهی جهاد جنگ جنگ تحمیلی علمی


نظر شما :