بررسی زمینه‌های همکاری جهاد دانشگاهی البرز و مرکز خدمات حوزه‌های علمیه استان البرز

۱۵ بهمن ۱۳۹۹ | ۱۶:۵۰ کد : ۲۷۶۵۰ تجاری سازی فناوری و اشتغال
مسئولان جهاد دانشگاهی البرز و مرکز خدمات حوزه‌های علمیه استان در نشستی مشترک به بررسی زمینه‌های مشترک همکاری پرداختند.
بررسی زمینه‌های همکاری جهاد دانشگاهی البرز و مرکز خدمات حوزه‌های علمیه استان البرز

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد استان البرز، حجت الاسلام والمسلمین انصاری مدیرکل مرکز خدمات حوزه‌های علمیه استان البرز با حضور در جهاد دانشگاهی استان ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌ها و ساختارهای این مرکز در استان گفت: حدود 6400 طلبه و روحانی در حوزه‌های علمیه استان حضور دارند و با احتساب خانواده‌های ایشان، جمعیتی بالغ بر 20 هزار نفر را در بر می‌گیرند.

وی افزود: به دنبال آن هستیم که از ظرفیت‌هایی که وجود دارد در راستای ارتقاء طلاب و خانواده‌های ایشان بهره بگیریم و یکی از زمینه‌های خوبی که برای طلابی که اشتغال ندارند می‌تواند مثمر ثمر باشد، طرح توسعه مشاغل خانگی است.

وی ادامه داد: جهاد دانشگاهی و اداره کل تعاون بر اساس تجاربی که در این زمینه دارند می‌توانند در انتخاب رسته‌های اولویت‌دار مشاغل خانگی در استان به ما کمک کنند تا بتوانیم برای بهره‌مندی طلاب و یا خانواده‌های ایشان و ارائه آموزش و مشاوره برای ایجاد این مشاغل و اتصال آنها به بازار برنامه‌ریزی نماییم.

وی با اشاره به فعالیت‌های معاونت فرهنگی و کارآفرینی مرکز خدمات حوزه‌های علمیه استان البرز، یکی از رویکردهای این معاونت را تمرکز بر مشاوره و آموزش مهارت‌های پیش از ازدواج، فرزندپروری و نظایر آن نام برد و گفت: در این زمینه می‌توانیم در خصوص تولید محتواهای فرهنگی، هنری و رسانه‌ای همکاری داشته باشیم.

وی با اشاره به تفاهم‌نامه فیمابین این دو نهاد اظهار امیدواری کرد طرفین بتوانند از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های یکدیگر به منظور توانمندسازی و ارتقای سازمانی بهره ببرند.

در ادامه این نشست، احمدرضا فیروزی رییس جهاد دانشگاهی واحد استان البرز نیز به ارائه گزارشی از فعالیت‌ها و برنامه‌های این واحد پرداخت و در ادامه گفت: در طرح توسعه مشاغل خانگی خوشبختانه با پیگیری‌ها و برنامه‌ریزی‌های خوبی که در دبیرخانه استانی صورت گرفته است، زیرساخت‌های خوب و موثری در حال پی‌ریزی است و إن شاء الله با عملیاتی شدن آنها باید منتظر اتفاقات خوبی در عرصه مشاغل خانگی باشیم.

وی افزود: هم در تأمین و اختصاص فضای فیزیکی برای اتصال به بازار و راه‌اندازی نمایشگاه و فروشگاه محصولات منتج از کسب و کارهای خانگی اقداماتی با همکاری سازمان ساماندهی مشاغل شهری و اداره کل تعاون در حال انجام است و هم در طراحی سامانه مجازی ویژه فروش این محصولات در گستره ملی رایزنی‌های موثری صورت گرفته است.

فیروزی در ادامه به برخی زمینه‌های همکاری فیمابین نیز اشاره کرد و گفت:‌ جهاد دانشگاهی البرز در حوزه اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه به طلاب، چاپ و نشر آثار و کتابهای استادان و طلاب، ارائه خدمات آموزشی به مخاطبان هدف، برگزاری برنامه‌های فرهنگی اجتماعی مشترک، تدوین و اجرای پژوهش‌های مورد نیاز، ارائه خدمات بانک خون بند ناف به جامعه هدف با شرایط مناسب، آماده همکاری است.

 

 

 


نظر شما :