آغاز اجرای طرح «سرباز مهارت» در استان البرز

۰۶ بهمن ۱۳۹۸ | ۱۷:۰۲ کد : ۱۵۴۹۶ معاونت آموزشی اخبار مهم
با همکاری جهاد دانشگاهی و اداره کل ورزش و جوانان البرز، طرح سرباز مهارت با هدف ایجاد مهارت های اشتغال و کارآفرینی و مهارت های زندگی در این استان آغاز شد.
آغاز اجرای طرح «سرباز مهارت» در استان البرز

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد استان البرز، احمدرضا فیروزی، رئیس جهاد دانشگاهی استان البرز در مراسم افتتاحیه طرح سرباز مهارت که در سالن کوثر فرماندهی انتظامی استان البرز برگزار شد، با اشاره به انعقاد تفاهم نامه همکاری مابین جهاد دانشگاهی البرز و معاونت جوانان وزارت ورزش و جوانان اظهار کرد: طرح سرباز مهارت با هدف ایجاد اشتغال برای جوانان اجرایی می‌شود.

وی با بیان اینکه این طرح به سربازان جوان کمک می‌کند تا استعدادهای بالقوه خود را به بالفعل تبدیل کنند، ادامه داد: اداره کل ورزش و جوانان، جهاد دانشگاهی نیروی انتظامی و سپاه پاسداران استان با اجرای این طرح در تلاش هستند تا جوانان مهارتهای فردی خود را بشناسند و راحت‌تر وارد بازار کار شوند.

فیروزی یادآور شد: با توجه به شرایط اقتصادی کنونی در کشور، توجه وزارت ورزش و جوانان به مهارت آموزی سربازان و قرار دادن آموزش سربازان در سبد آموزش کشور بسیار ارزشمند است.

رئیس جهاد دانشگاهی واحد استان البرز تصریح کرد: در این طرح دوره‌های آموزشی مهارت‌های اشتغال و کارآفرینی و مهارت‌های زندگی به 400  نفر از سربازان وظیفه نیروهای مسلح از جمله سپاه پاسداران و نیروی انتظامی توسط معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی واحد استان البرز ارائه می‌شود.

وی افزود: این یک فرصت مغتنم برای سربازان است که با بهره‌گیری از این آموزش‌ها برای آینده شغلی خود آماده شوند.

در ادامه این مراسم محمود شکریان، معاون آموزشی جهاد دانشگاهی واحد استان البرز با اشاره به پیشرو بودن جهاد دانشگاهی در امر آموزش اظهار کرد: در تلاش هستیم با بهره گیری از اساتید مجرب، مهارت‌های مرتبط با اشتغال، کارآفرینی و مهارت‌های زندگی در ایجاد شرایط مناسب زندگی برای جوانان شرکت کننده در این دوره تاثیرگذار باشد.

وی افزود: طرح ملی سرباز مهارت براساس استفاده بهینه از دوران خدمت وظیفه سربازان طراحی و برنامه‌ریزی شده است.

شکریان خاطرنشان کرد: براساس تفاهم ‌نامه منعقد شده در طرح سرباز مهارت در مجموع 80 ساعت شامل ۳۸ ساعت آموزش مهارت‌‌های زندگی و ۴۲ ساعت آموزش کارآفرینی و اشتغال ارائه می‌شود.

همچنین در این مراسم مصطفی توکلی، معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان البرز با بیان اینکه طرح سرباز مهارت یکی از طرح های خوب و مثبتی است که توسط معاونت جوانان وزارت ورزش و جوانان انجام می شود.

وی با اشاره به نرخ بیکاری جوانان در بازه سنی 19 تا 24 سال گفت: این طرح به مهارت آموزی جوانان کمک می کند تا پس از پایان خدمت سربازی بتوانند بازار کار مناسبی براساس توانمندی های خود پیدا کنند.

توکلی در پایان خاطرنشان کرد: عدم تخصص جوانان یکی از دلایل عمده بیکاری است، بنابراین هر نهادی باید تلاش کند در جهت رفع این مشکل قدمی بردارد.

 

text to speech icon

کلید واژه ها: معاونت آموزشی


نظر شما :