دیدار رئیس جهاد دانشگاهی استان البرز با خانواده شهیدان معزز غلامعلی و عبدالحسین داستان

۲۵ دی ۱۳۹۸ | ۱۰:۴۷ کد : ۱۵۱۳۱ حوزه ریاست اخبار مهم
رئیس جهاددانشگاهی واحد استان البرز در دیدار با خانواده شهیدان معزز داستان گفت: فرهنگ شهادت چیزی جز رها شدن از تعلقات دنیوی و کسب رضوان الهی نیست.
دیدار رئیس جهاد دانشگاهی استان البرز با خانواده شهیدان معزز غلامعلی و عبدالحسین داستان

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد استان البرز، احمدرضا فیروزی گفت: عزت و سربلندی، آرامش، امنیت و اقتدار کشور مدیون خون شهدا و حماسه آفرینی آنهاست. شهداء سرمایه اصلی نظام هستند.

وی افزود: خانواده شهدا با شکیبایی و فداکاری و پشتیبانی از آرمان‌ها نقش موثری در پیشبرد امور و استمرار انقلاب دارند. دعای خیر آنها باعث روحیه و امید در جامعه و مسئولان می‌شود و راهگشا و حلال مشکلات است.

فیروزی خاطرنشان کرد: جایگاه شهدا بین مردم جایگاهی مستحکم است و با وجود مشکلات اقتصادی و برخی نارضایتی‌ها مردم تشخیص درستی دارند و تشییع باشکوه شهید سلیمانی کاملا بر این حقیقت صحه گذاشت.

وی ادامه داد: ما وظیفه سنگینی در برابر این همه ایثار و مجاهدت‌های شهدا و ایثارگران داریم و فقط با کارهای خوب و خداپسندانه در جامعه است که می‌توانیم این راه را ادامه دهیم.

رئیس جهاد دانشگاهی استان البرز گفت: آنچه باید مورد توجه ما باشد فرهنگ شهادت است؛ افرادی که در این راه قدم برداشتند، با رهایی از تمام تعلقات دنیایی، جان خود را با خدا معامله کردند و رضوان الهی را خریدند.

فیروزی ادامه داد: فرهنگ شهادت چیزی جز رها شدن از تعلقات دنیوی و کسب رضوان الهی نیست؛ این فرهنگ است که جامعه را به کمال می‌رساند.

وی خاطرنشان کرد: این فرهنگ را در قاموس دنیایی و با عقل و منطق نمی‌شود درک کرد. باید با متر و قاعده خودش به این موضوع نگاه کنیم.

فیرزوی یادآور شد: امید است با دعای خیر شما مادران شهید و خانواده شهدا مشکلات کشور و مردم مرتفع شود و بتوانیم برای مردم قدرشناس و نجیب کشور خادمان خوبی باشیم.

برادر شهیدان معزز داستان نیز در این دیدار گفت: غلامعلی در سال 1361 به شهادت رسیدند و ایشان به بلوغ سنی رسیده بودند و با آگاهی از سختی‌های جبهه و با انتخاب خودش قدم در این مسیر گذاشت و ایشان در خانواده از لحاظ اخلاق و رفتار نمونه بودند و غلامعلی ضمن اینکه درس می‌خواند بعدازظهرها نیز مشغول کار بود و اولین حقوقش را برای من که در خدمت سربازی بودم فرستادند با اینکه از من کوچکتر بودند اما این رفتارات او با عث افتخار من بود.

وی افزود: براد شهیدم عبدالحسین نیز دوبار جبهه رفتند که بار اول مجروح شده بودند و بار دوم در سال 1367 به مقام شهادت دست یافتند.

برادر شهیدان غلامعلی و عبدالحسین داستان یادآور شد: در این برهه از زمان که این تنش‌ها هست و این شرایط در جامعه حاکم هست حضور شما مسئولین برای ما قوت قلب است.

شوکت مهدوی، مادر شهیدان معزز غلامعلی و عبدالحسین داستان نیز شخصیتهای این دو برادر را عنوان کرد و گفت: شجاع و نترس بودن و پشتکار از ویژگی‌های شاخص این دوبردار بود.

وی به بیان خاطراتی از دانش آموز شهید غلامعلی داستان پرداخت و افزود: غلامعلی از سال 57 در راهپیمایی‌ها شرکت می‌کرد و در تظاهرات عکسهای شاه را پاره می‌کرد که طاغوتیان غلامعلی را دستگیر می‌کنند؛ اما با اصرار مردم آزاد می‌شود. همسایه ما که افسر بودند، گفتند که شما چه مادری هستید که پول شاه رو می‌خورید و اینطور بچه تربیت می‌کنید و گفتند یا خانه را آتش می‌زنند و یا پسرتان را می‌کشند و همسرم تصمیم گرفتند که ده روز به شهرستان برویم و آنجا بمانیم. وقتی برگشتیم وآمدیم دوباره غلامعلی دیر به خانه آمد و نشسته بودیم و فقط دعا می‌کردیم که به خانه برسد. ساعت 9 شب به خانه رسید و پرسیدم غلامعلی کجا بودی، گفت تانکر نفت می‌رفت و جلوش رو گرفتم و درگیر شدیم و ظرفهای همه افرادی که نفت می‌خواستند را پر کردیم و آمدم. ترس نداشت هر کاری را باید انجام می‌داد را باید به سرانجام می‌رساند و در نهایت به جبهه رفت و در عملیات مسلم بن عقیل به شهادت رسید.

وی در خصوص شهید دانشجو عبدالحسین داستان گفت: از همان دوران جوانی از پنجره آویزان می‌شد و می‌گفت بچه‌ها بیایید و اشهدمان رو بگوییم و برویم. شبانه به جبهه رفتند. اولین باری که رفت مجروح شد و برگشت و من گفتم شما نرو و بمان  برای مردم جامعه خدمت کن و گفت مادر من نمی‌توانم نروم دوستانم رفتند و من دیگر نمی‌توانم بمانم و ایشان هم دوباره رفتند و به مقام شهادت رسیدند.

سعید قاسمی جیردهی، معاون فرهنگی جهاددانشگاهی واحد البرز نیز در پایان این دیدار گفت: دیدار از خانواده شهدا و قدردانی از این خانواده‌ها حداقل وظیفه است و باید پشتوانه وجدانی برای همه مردم بوجود بیاید؛  مخصوصا ارگان‌هایی که وظیفه‌ای بردوششان هست و کاری انجام می‌دهند افکار و عملکردهایشان با پشتوانه فکری، اخلاقی و انسانی با نفرات ارزشمند مانند خانواده شهدا به روز می‌شود؛ علی رغم مسائل بیرونی اهرم‌های اتکا خانواده‌های شهدا هستند.

وی در پایان افزود: ما باید در هر موقعیت کاری وانسانی که هستیم ضرورت‌ها را درک کنیم و در راه درست قدم برداریم و درست در مسیری که دل در گروخون این شهدا دارند گام برداریم.

گفتنی است، اعضای جهاددانشگاهی واحد استان البرز عصر روز گذشته 24 دی ماه با خانواده شهیدان معزز غلامعلی و عبدالحسین داستان دیدار کردند.

کلید واژه ها: دیدار با خانواده شهید


نظر شما :