وبینار بزرگداشت روز معمار در کرج برگزار می‌شود

۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ | ۱۵:۳۴ کد : ۳۰۰۹۳ معاونت آموزشی معاونت پژوهشی
مرکز آموزش علمی ـ کاربردی جهاد دانشگاهی کرج به مناسبت بزرگداشت نهمین دوره روزر معمار، وبیناری را با عنوان «توانمندسازی دانشجویان و فارغ التحصیلان معماری برای ورود به بازار کار حرفه ای» برگزار می کند.

سید مرتضی سادات حسینی، سرپرست مرکز آموزش علمی ـ کاربردی جهاد دانشگاهی کرج در گفت و گو با ایسنا، با اعلام این خبر افزود: از آنجایی که این مرکز دبیرخانه دائمی بزرگداشت روز معمار را از سال ۱۳۹۰ تاسیس کرده است، هر سال برنامه‌های ویژه این روز را با موضوعات مختلف با حضور اساتید بزرگ معماری برگزار می کند.

وی گفت: این برنامه‌ها به عنوان اولین مجموعه سمینارهای تخصصی محسوب می شود که در ۱۰ سال اخیر در استان البرز برگزار شده است.

دکتر سعید امیری، معمار و مدرس دانشگاه و دبیر برنامه ریزی این رویداد نیز با اشاره به اهمیت بزرگداشت روز معمار گفت: هدف از برگزاری این سمینارها، علاوه بر بزرگداشت روز معمار و بزرگداشت شیخ بهایی، ارتقای دانش دانشجویان و فارغ التحصیلان معماری با دعوت از اساتید صاحب نام و صاحب اندیشه در این برنامه ها است.

وی با اشاره به موضوع وبینار نهمین دوره بزرگداشت روز معمار افزود: با توجه به افزایش تعداد فارغ التحصیلان معماری و لزوم فراهم آمدن فرصت‌های شغلی برای دانشجویان، نیاز است که دانشجویان به یک سری از مهارت ها جدا از مهارت های آکادمیک دسترسی پیدا کنند تا بتوانند وارد بازارهای کار شوند.

امیری، مدیر استودیوی معماری وندا اظهار کرد: بازار کار حرفه ای در ایران تفاوت ها و نیازهایی دارد که شاید بخشی از آن نیازها در دانشکده به صورت مهارت در اختیار دانشجویان قرار می گیرد و بخشی نیز تامین نمی شود، بنابراین فارغ التحصیل معماری پس از دانشگاه باید به یک سری توانمندسازی ها و مهارت هایی برسد که بتواند به صورت حرفه ای وارد بازار کار شود.

وی با تاکید بر اهمیت موضوع این وبینار اذعان کرد: خیلی از فرصت های شغلی وجود دارد که با توجه به توانمندی های پایین فارغ التحصیلان، این فرصت‌ها خالی مانده و نیرویی برای آنها جذب نمی‌شود که در این وبینار با ارائه راه حل‌هایی توسط اساتید صاحب نظر به این موضوع پرداخته خواهد شد.

لازم به ذکر است این وبینار روز یکشنبه ۵ اردیبهشت ساعت ۱۶ الی ۱۸ در سامانه رویتاب به آدرس http://www.roytab.ir برگزار خواهد شد و شرکت برای عموم آزاد است.


نظر شما :