البرز، میزبان مرحله منطقه‌ای مسابقات مناظره دانشجویایی دانشگاه‌های کشور

۳۰ شهریور ۱۳۹۸ | ۰۸:۴۵ کد : ۱۱۴۸۲ معاونت فرهنگی
رئیس جهاددانشگاهی واحد البرز گفت: مرحله منطقه‌ای هشتمین دوره مسابقات مناظره دانشجویی با حضور ۱۶ تیم از دانشگاه‌های استان تهران و البرز در دانشگاه خوارزمی این استان برگزار می‌شود.
البرز، میزبان مرحله منطقه‌ای مسابقات مناظره دانشجویایی دانشگاه‌های کشور

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحدالبرز، احمد رضا فیروزی با اعلام این خبر گفت: جهاددانشگاهی استان در روزهای 8 و 9 و 10 مهرماه با حضور تیم‌های منتخب از دانشگاه‌های استان تهران و البرز در دانشگاه خوارزمی (کرج) میزبان مسابقات مناظره دانشجویی منطقه‌ای خواهد بود.
وی افزود: در این دوره از مسابقات 16 تیم از دانشگاه‌های الزهرا، خواجه نصیر، قم، علامه طباطبایی، شهید بهشتی، دانشگاه تهران، صنعتی شریف، تربیت مدرس، علوم پزشکی شهید بهشتی - ورامین، امیرکبیر فرهنگیان، علم و صنعت، امام صادق، علم پزشکی شهید بهشتی، امیر کبیر(پلی تکنیک)، دانشگاه علم و فرهنگ و دانشگاه امیر کبیر (فرهنگیان) حضور خواهند داشت.
این مسئول یادآور شد: مناظرات برای ما یک هدف است، «و جادلهم بالتی هی احسن»، قرآن ما را فرامی‌خواند به اینکه از جدال احسن استفاده کنیم، در مسابقات مناظره هدف فرهنگ گفتگو است و قصد داریم فرهنگ گفتگو را در جامعه و دانشگاه نهادینه کنیم؛  چراکه تا زمانی که فرهنگ گفتگو در جامعه نهادینه نشود خیلی از مسائل در سطح خرد و کلان حل نخواهند شد و جامعه نیازمند گفتگو است.
فیروزی در پایان یادآور شد: مسابقات مناظرات دانشجویی می‌تواند این فرصت را فراهم کند که دانشجویان برای گفتگو و نقد و تضارب آرا پیش قدم باشند و به تدریج این فرهنگ را در جامعه نیز تزریق نمایند و مسابقات مناظره زمینه اجتماعی شدن دانشجویان را فراهم می‌کندکه لازمه آن رسیدن به خودباوری است؛ در واقع اگر به خودباوری نرسیم نمی‌توانیم خیلی از کارهای بزرگ را انجام بدهیم.
رئیس جهاددانشگاهی البرز در پایان گفت: می‌توان با برگزاری چنین برنامه‌هایی خودشکوفایی و خودباوری را در دانشجویان به وجود آورد و اگر به این مهم توجه کنیم بسیاری از خمودگی‌ها و ناامیدی‌ها و گره‌ها در جامعه رفع خواهد شد؛ مسابقات مناظره می‌تواند این ظرفیت‌ها را شکوفا کند.

text to speech icon

کلید واژه ها: مناظره دانشجویی


نظر شما :